Můj FOLBEUR příběh

Jmenuji se Markéta Folberová. Značku FOLBEUR jsem založila v roce 2014, kdy jsem dostala troufalý nápad navrhnout jednoduchou, praktickou a zároveň chic kabelku z kvalitní kůže na každodenní nošení za rozumnou cenu. Přesně takovou jsem totiž dlouho hledala a nenašla. Dnes už ji mám. Kabelku mé vlastní značky FOLBEUR. Avšak cesta k ní nebyla snadná. Studia a profesní dráhu jsem orientovala právnickým směrem, a tak jsem měla velmi málo zkušeností s designem a navrhováním. Zato odhodlání mi nechybělo. Tehdy jsem ale ještě netušila, že bude potřeba spousty pevné vůle a víry ve své nápady.

Jít si za svým snem 

Pět let testování mi ukázalo, že vyrobit dokonalou kabelku trvá. V samotných začátcích jsem oslovila ke spolupráci návrhářku a bytovou designérku Radku Kubkovou, která mi pomohla do kabelky vtisknout jednoduchost a nadčasovost. Ale o kůži a výrobě jsem stále nevěděla nic. Proto jsem i později zjistila, že některé návrhy nejdou zrealizovat. Že kůže, po které toužím, není k dostání, a navíc není, kdo by kabelku ušil. Vypadalo to zoufale, ale naštěstí mi do života vstoupili muži, pan Štěpán Rind z Jaroměře a Otakar Müller, kteří brašnářskému řemeslu rozumí. Uštědřili mi životní lekce. Návrhy prošly ostrou kritikou, ale zároveň jsem díky nim objevila materiál Itaca, ze kterého šijeme dodnes. Má krásné barvy, kabelku činí lehkou a zároveň drží tvar.

Dovolte mi představit vám Granda

Jak se říká, když už je nejhůř, bude jen líp. Pan Müller, kterému na stole ležely katalogy značek jako Louis Vuitton, se mou urputností nechal obměkčit. Pomohl mi vše vylepšit, abych mohla vyrábět kabelky opravdu na světové úrovni. A první velká kabelka jménem Grand v oranžové a zelené barvě byla na světě. Pak nastal kolotoč změn. Nabídka nové práce, malé dítě, první kabelky, rozzářené oči žen, konstruktivní kritika přátel, která mě posunula ještě dál. A tak je tu FOLBEUR, česká značka pro každého, kdo hledá kvalitu, jednoduchost, praktičnost a neotřelý atraktivní design. Já za ně dám ruku do ohně. Věřím, že v nich najdete zalíbení stejně jako já.

 Vaše Markéta